Budżet Stowarzyszenia Mieszkańców Służewa

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Doczekaliśmy się u naszych wschodnich – od lat niespokojnych granic – widoku RUSKIEGO MIRA grożącego nową zawieruchą wojenną na wschodnich rubieżach NATO, stąd pomysł , który poddajemy rozwadze przyjaciołom POKOJU i Stowarzyszenia Mieszkańców Służewa zorganizowanie zbiórki gotówki (wpłaty bankowe) lub artykułów zamówionych przez certyfikowane organizacje np. Fundacji; „pomagam.pl” . Dołączyć własną składkę na pomoc dla Uchodźców z Ukrainy można złożyć 26 b.m. na koncercie: p.n. "Powołał mnie Pan na Bunt" w Sali Konferencyjnej Spółdzielni po godz. 18.

Budżet Partycypacyjny rok 2018

Nr projektu Nazwa Koszt realizacji Poparcie w % Kwalifikacja
1842 Zielony Służew nad Dolinką 267 130 51,28 Do realizacji
388 Ścieżka rowerowa wzdłuż Al. Lotników 399 375 50,83 Do realizacji

Realizacja budżetu (obecna nazwa: Budżet Obywatelski) w 2019 r.

Nr projektu Nazwa Koszt realizacji Stan realizacji
388 Ścieżka rowerowa wzdłuż Al. Lotników 399 375 Zrealizowano *)
1842 Zielony Służew nad Dolinką 267 130 W trakcie realizacji **)

*) Szkoda iż nie poszerzono projektu na teren Służewa (ul. Wałbrzyska), bo nazwa odnosi się do osiedla na zachód od Puławskiej.

**) Ten projekt po trzech przetargach otrzymał dokumentację budowlaną dopiero w roku 2020, więc mamy nadzieję, że będzie realizowany bez kolejnej wycinki zielonej przyrody jedynego warszawskiego naturalnego :  „Parku Dolinka Służewska” (błędnie nazywana w portalu: „Budżet Obywatelski” jako Służewiecka).